Příznaky cervikální osteochondrózy

Koncem minulého století lidstvo získalo onemocnění páteře. Nesprávný denní režim, mnoho hodin sezení u počítače, pracovní plocha, klidný životní styl vedly k rozšíření osteochondrózy krční oblasti.

V každé fázi progrese onemocnění stále více mění páteř, postihuje měkké tkáně, nervová vlákna, krevní cévy, což vede k projevu příznaků cervikální osteochondrózy.

Známky nemoci

Cervikální oblast je náchylná k onemocnění. Skládá se ze sedmi obratlů, které plní náročné úkoly: ohýbat krk, podpírat hlavu, propojovat mozek se systémy těla. Často se na výskytu příznaků cervikální osteochondrózy podílejí zranění krku, která vznikla v důsledku sportu, následky dopravních nehod. Při silné zátěži jsou svaly stlačeny, nervy jsou skřípnuté. Bolest se objevuje s konstantním nesprávným držením těla: rozložení hmotnosti, práce se stává nerovnoměrnou, úseky páteře jsou posunuty.

Přirozený proces stárnutí těla přináší nemoci související s věkem, včetně degenerativních změn kostí.

Osteochondróza krční páteře

Příznaky osteochondrózy jsou rozděleny do skupin v závislosti na fázi, lokalizaci patologie.

 1. Neurologie. Příznaky vznikají v důsledku poškození nervové tkáně, porušení citlivosti oblastí těla.
 2. Statika. V prvních fázích progrese onemocnění je obtížné zaznamenat změny, dochází k úpravě tvaru obratlů.
 3. Plavidla. Tepny, žíly jsou stlačeny pohyblivými obratli.
 4. Poškození tkání. Jasnou známkou výskytu trofického syndromu jsou kožní defekty (vředy).

Cévní onemocnění jsou považována za časté příznaky cervikální osteochondrózy. Část páteře je proražena velkými malými cévami krve, která při vzniku a rozvoji onemocnění přestává proudit v dostatečném objemu.

Medicína je v poslední době úspěšná při vymezování skupin příznaků, které se vyskytují při postižení krku.

Vykořenit

Když vazivový prstenec ztratí pružnost, degenerativní změny jsou „zřejmé", objeví se krční ischias. Kombinuje projevy vznikající při sevření svazků míšních nervů. Existují typy procesů v závislosti na úrovni, na které k němu došlo.

Zóna poškození:

 • Úroveň 1-2 - necitlivost šíje, bolest hlavy.
 • 3 segment - znecitlivění jazyka. Objevuje se zřídka. Kůže uší přestává být cítit.
 • 4. stupeň - bolest klíční kosti, srdce, ramen, vede k škytavce, migrénám při polykání. V krku je pocit „knedlíku", kterého se nelze zbavit. Bolest je jako bolest v krku, symptom nemusí vždy naznačovat problémy se zády.
 • 5. stupeň - přerušují se spoje v nervových zakončeních ramene, zhoršuje se výkonnost části těla, rukou, pohybů. Objevují se obtíže při zvedání, prodloužení končetiny.
 • 6 segment - znamená bolest v lopatce, předloktí, zdá se, že se bolest rozšířila z ramene níže.
 • 7. pár - znehybňuje ruku, prsty (ukazováček, střední), necitlivost, nepohodlí v zápěstí, radiální klouby.
 • Úroveň 8 – ovlivňuje pohyby prsteníčku, malíčku. Osmý pár spojení jde na začátek hrudní oblasti - stojí za to zkontrolovat místo.

Vertebrální

Syndrom se projevuje bolestí, ke které dochází při otáčení, záklonu hlavy, ohýbání krku. V závislosti na koncentraci narušení nervových zakončení dochází k bolesti hlavy, lopatky, paže. Doba trvání útoků kolísá, existují případy neustálého napětí. Po podchlazení jsou známky zvláště patrné, pohyby hlavy jsou obtížné, při práci zóny límce je slyšet křupání. Při zanedbání nemoci je těžké udržet hlavu vzpřímenou, pacient ji drží.

Migréna s cervikální osteochondrózou

syndrom vertebrální tepny

Syndrom je spojen s vaskulární povahou, léze je lokalizovaná. Příznaky syndromu:

 1. Migrénazpůsobené oslabením průtoku krve, nedostatkem kyslíku v tkáňových buňkách. Postihuje zadní část hlavy, rozšiřuje se na čelo, oči.
 2. Zvonění v uších, částečná ztráta zraku. Před očima "plave", objevují se černé tečky, barevné skvrny. Je doprovázena nevolností a zvracením.
 3. Hypertenze. Ke zvýšení krevního tlaku dochází v důsledku nesprávné distribuce krve. Důležité je nepouštět se do autodiagnostiky, vysoký krevní tlak je signálem k jinému onemocnění. Lékař určí příčinu, předepíše léčbu.
 4. Potíže s udržením vědomí. Ospalost, snížená reakční rychlost, závratě, mdloby.

Srdeční

Je to o bolesti srdce. Skřípnutí míšních nervů se odráží v jiných částech těla umístěných poblíž. Syndrom je specifický, nemůžete zavřít oči. Bolest napodobuje infarkt myokardu. Pacientovi se doporučuje jít do nemocnice, lékař stanoví diagnózu. Napodobování, osteochondróza přidává příznaky: bolestivá bolest, není ostrá, dusičnany nefungují, zhoršuje se nakloněním hlavy.

Příznaky cervikotorakální osteochondrózy se projevují porušením segmentů. Oblast hrudníku je postižena zřídka, následky jsou mnohé.

Bolest se objevuje v počátečních stádiích onemocnění, ohnisko se cítí v hrudníku.

Velikost, stupeň poškození míchy určuje tvorbu viscerálních příznaků: kašel, potíže s polykáním, arytmie, hypertenze, podráždění gastrointestinálního traktu.

Příčiny

 • Genetický přenos onemocnění (predispozice);
 • Infekce, prodloužené zánětlivé procesy;
 • Nadváha, fáze obezity;
 • Nedostatek vody, mikro-, makroprvků;
 • Rachiocampsis;
 • plochá chodidla;
 • Modřiny páteře;
 • Neustálé zvedání závaží (práce jako nakladač);
 • Dlouhodobý pobyt v jedné poloze;
 • Stres, přetížení pohybového aparátu;
 • Špatné místo na spaní, odpočinek.

Neodkladná péče

Bolest se tvoří nečekaně, způsobuje nepříjemnosti, utrpení. Doporučuje se užívat léky proti bolesti, používat nesteroidní masti.

Bez konzultace s lékařem nemůžete jednat - škodit. Nesprávné zacházení s drogami vede k následkům ohrožujícím zdraví.

Pokud se objeví příznaky, je třeba přijmout naléhavá opatření do nemocnice. Léčba cervikotorakální osteochondrózy se provádí komplexním způsobem, včetně lékové terapie, fyzických cvičení.

Terapie lézí kostí krku

Hlavní příčinou onemocnění je sedavý způsob života. Cvičení se provádějí po celý den: stojí za to zahrnout do ranních cvičení, přestávky v práci.

Preventivní masáž

Léčba cervikální osteochondrózy zahrnuje masáž. Je lepší, když to udělá někdo jiný, podmínky by měly být pohodlné.

Před provedením masáže byste se měli poradit s lékařem, přihlásit se na preventivní kurz.

Jedná se o bezpečná opatření, když se objeví příznaky cervikální osteochondrózy. Prevenci podporuje strava bohatá na vitamíny, vápník, tvorba svalového korzetu pomocí plavání.